AR GALIMA ATLIKTI ODONTOLOGINES PROCEDŪRAS ESANT PŪSLELINEI (HERPES)?


Sergant lūpų pūsleline jokiu būdu negalima atlikti burnos higienos ar kitų odontologinių procedūrų, tačiau daugelis to nesupranta ir pyksta, kai juos išprašo iš odontologo kabineto, prašant sugrįžti vėliau.

Net 90 proc. pasaulio gyventojų yra herpeso virusinės infekcijos nešiotojai. Paprastai ši liga pasireiškia susilpnėjus imunitetui peršalimo metu arba nuo streso. Ji užklumpa pačiu netikėčiausiu ir netinkamiausiu laiku, tad išvengti jos beveik neįmanoma.

Herpes virusas, kitaip dar vadinamas „pūsleline“, yra itin nemalonus ir dažniausiai labai pastebimas, nes daugeliu atvejų pasireiškia veido srityje (lūpų, nosies ir burnos plotuose). Prasidėjęs vos juntamu diskomfortu ir perštėjimu, perauga į vandeningas pūsleles. Lengvi bėrimai greitai virsta skausmingomis ir šlapiuojančiomis žaizdelėmis, kurios gali susilieti į vientisą darinį. 

Visi žinome, kad herpes virusas yra užkrečiamas. Jis plinta kontaktiniu būdu, bet ne tik tiesioginio kontakto metu. Juo užsikrėsti galima ir per daiktus (rankšluosčius, įrankius, indus, lūpų dažus, ir t. t.). Susirgę herpes virusu, laikomės griežtos asmens higienos, vengiame bet kokio artimesnio kontakto su šeimos nariais, kolegomis bei bičiuliais. Bet ar susimąstome apie tai, kad sergant šiuo virusu, turėtume vengti ir apsilankymų pas odontologus?

Sirgdami herpes virusu susiruošėte pas odontologą? Nepagalvojote apie galimas pasėkmes? Odontologinio gydymo metu pūslelinė gali sukelti grėsmę jūsų sveikatai bei tikimybę juo užkrėsti aplinkinius.

Daugumos odontologinių procedūrų metu mechaniškai yra pažeidžiami burnos ertmės audiniai. Tai yra lengviausias kelias virusui patekti į organizmo vidų. To pasekoje gali prasidėti itin nemaloni puslėlinės infekcijos forma – Herpetinis stomatitas. Infekcijai išplitus, skausmingomis puslelėmis pasidengia visa burnos gleivinė. Tai sukelia itin didelį diskomfortą, mat žmogus nuolat jaučia nemalonų pojūtį burnos ertmėje, tampa sunku valgyti, valytis dantis ir bendrauti. Be to – ši herpio viruso forma yra sunkiau gyjanti, tad, prieš eidami rauti danties, gydyti ėduonies ar į profesionalios burnos higienos procedūras, gerai pasverkite galimas pasėkmes.

Jei turite herpio virusą, dažnai juo sergate, visada su savimi turėkite prevencines gydymo priemones. O tik pajutus nemalonų maudimą ar niežėjimą, patepkite tas vietas antivirusinių vaistų (acikloviro) tepalu. Norint nutraukti pūslėlinės plitimą, tik pajutus pirmuosius požymius, gali būti skiriamas geriamas arba leidžiamas antivirusinis preparatas. Tačiau, jei pradėsite gydymą jau atsiradus pūslelėms ar susiformavus žaizdelėms, medikamentų pagalba virusą tik sustabdysite nuo vietino išplitimo, tačiau gydymo laiko nesutrumpinsite. O neatšaukę planinių odontologinių procedūrų, galite dar sulaukti ir nepageidaujamų komplikacijų bei pasunkinti viruso gijimo periodą.

Tai, kad Herpio virusas yra itin rimta kontraindikacija odontologinėms procedūroms atlikti, vienbalsiai pritaria visų sričių medikai. Atliktos medikų apklausos metu buvo nustatyta, kad kone 99% gydymų, atliktų esant herpio infekcijai, lėmė jos išplitimą, o kartais ir rimtas komplikacijas. Todėl būkite dėmesingi sau ir jus supančiai aplinkai. Atminkite, kad sergant pusleline, odontologinės procedūros yra negalimos.

Atsiradus pūslelinei geriausia iš karto kreiptis į specialistus (šeimos gydytojus), kad patvirtintų diagnozę. Veiksmingiausias gydymas yra parenkamas individualiai.

Skaitykite daugiau:

https://www.lrytas.lt/sveikata/ligos-ir-gydymas/2018/07/21/news/kodel-sergant-pusleline-pavojinga-eiti-pas-dantista-6863586/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Ir 

https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/del-iskilusios-puslelines-neatsaukiate-vizito-pas-odontologa-specialiste-pranesa-apie-pasekmes.d?id=78873409