Mus rasite:

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai odontologijos sritis, kuri apima vieno ar keleto dantų bei  visų dantų eilių defektų atstatymą, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas. Dantų protezavimas leidžia sugrąžinti ne tik estetinę, bet ir mums būtiną kramtymo funkciją.

Protezavimo prireikia tuomet, kai danties nebeįmanoma atstatyti plombinėmis medžiagomis. 

Atsižvelgiant į burnos ertmės būklę ir kitus aspektus Jums gali būti pritaikomi tiek išimami, tiek neišimami (fiksuoti) dantų protezai, kurie taip pat galimi įvairių rūšių.
Išimami dantų protezai tai plokštelė, lanko atraminiai protezai. Neišimami dantų protezai tai vainikėlis (karūnėlė), dantų protezų tiltas, ar dalinis vainikėlis.

Prisitaikymas prie dantų protezų.

Nauji dalykai iš pradžių gali atrodyti ganėtinai neįprasti. Ne išimtis ir dantų protezai. Jums gali atrodyti, kad dantų protezai per dideli, kad jie iškris ar atrodys neįprastai. Tačiau galime Jus nuraminti, kad dantų protezavimo specialistai ypač kruopščiai atlieka matavimo ir ruošimo darbus, kad dantų protezai būtų kuo įmanoma patogesni ir tinkami būtent Jums.

Pirmos kelios dienos.

Svarbu nepamiršti, kad prie naujų protezų turi priprasti Jūsų dantenos, liežuvis ir veidas. Todėl burnoje gali išsiskirti daugiau seilių nei įprastai, tai laikui bėgant normalizuosis. Galite justi dantenų maudimą, kuris sumažėja po kelių dienų. Jums gali atrodyti, kad kalbant ar valgant dantų protezai juda. Natūralu, kad jie šiek tiek juda, tačiau jei tai Jums trukdo, galite protezus geriau pritvirtinti prie dantenų su fiksuojamu kremu.

Pirmos kelios savaitės.

Pirmomis dantų protezų nešiojimo savaitėmis patariame:

-Atsargiai ragauti karštus gėrimus/maistą;

-Pradėti valgyti minkštus produktus – žuvį, kiaušinius, smulkintą mėsą, virtas daržoves;

-Maistą pjaustykite kąsnio dydžio gabalėliais, kramtykite abiem pusėmis;

-Pasipraktikuokite prieš veidrodį tarti žodžius, garsiai skaitykite. Praktikuokitės tarti “s” ir “f”;

-Liežuvis netrukus pripras prie dantų protezų ir pradėsite kalbėti įprastai.

Dirbame su Teritorinėmis ligonių kasomis, todėl mūsų klinikoje galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka.