Dantų balinimas kapomis
Tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimas – paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną.
Nuo ko pradėti?
Nuo vizito pas burnos higienistą. Jo metu bus įvertintas dantų patamsėjimo laipsnis, nustatyta priežastis, įvertinti galimi šalutiniai poveikiai, išsamus supažindinimas su pasirinktos procedūros eiga. Higieninis dantų valymas, kurio metu pašalinami dantų akmenys ir nuo emalio nuvalomos minkštos apnašos, yra būtinas prieš kiekvieną balinimo procedūrą.
Pasirinkus dantų balinimą kapomis, pirmo vizito metu yra nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos gaminamos individualios kapos, į kurias dedama balinanti medžiaga – 10-16 proc. karbamido peroksidas. Karbamido peroksidas yra vandenilio peroksidas, suskaidytas į karbamido kristalus. Dėl ilgesnio veikimo laiko karbamido peroksidas dantis balina lėčiau nei grynas vandenilio peroksidas. 1 proc. vandenilio peroksido atitinka 2,765 proc. karbamido peroksido. Dėl šių savybių karbamido peroksidas yra dažniausiai naudojama veiklioji dantų balinimo kapomis medžiaga. Kad gelis neištekėtų iš kapos, jis yra klampios konsistencijos, lipnus.
Vidutiniškai kapos su balinančia medžiaga yra nešiojamos kas antrą dieną po 30 min – 1 val. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka 10-14 dienų.
Šis būdas patogus tuo, kad pacientas pats gali kontroliuoti balinimo procesą – jeigu yra patenkintas rezultatu, gali kapas nešioti trumpiau. Atsiradus dantų jautrumui, pacientas gali mažinti kapos su balinančia medžiaga nešiojimo laiką, į kapą dėti dantų jautrumą mažinančias medžiagas.
SVARBU
Ką reikia žinoti?
01
Nenaudokite buitinių baliklių. Naudokite tik specialiai pagamintus, sertifikuotus balinimo gelius ar medžiagas;
02
Nėštumo metu ar maitinančioms motinoms balinti dantų negalima;
03
Saugokite gelį nuo karščio ar tiesioginių saulės spindulių. Neužšaldykite;
04
Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą;
05
Balinimo metu nerūkykite, nevalgykite ryškių maisto produktu (burokėliai, pomidorų pasta, mėlynės ir t.t.), negerkite gazuotu bei spalvotų gėrimu (kava, arbata, limonadai ir t.t.);
06
Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių;
07
Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip dvi savaitės po dantų balinimo;
08
Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.